Klubbrekord

Klubbrekord



Inskickade rekordfiskar, ej registrerade.


Fiskart Vikt/Gr Längd Fångad av Fångstvatten Fångstmetod Bete Dat/tid
Abborre 1875 48,5 cm Andreas Andersson Misterhults skärgård Bottenmete löja 070512 11.45
Asp 2650 71 cm Carl-Johan Månsson Stångån, Linkpg Spinnfiske Jigg 970430 12.00
Berggylta 1400 45 Carl-johan Månsson Gullmarsfjorden Bohuslän Bottenmete Räka 060629 15.50
Björkna 974 39,5 cm Christer Andersén Kråkelunds skärgård Bottenmete Mask/majs 910510 00.10
Bleka 1750   Carl-Johan Månsson Väst Lysekil Havsfiske Shadjigg 051127 14.00
Blågylta 560 34 Kim Börjesson Gullmarsfjorden, Bohuslän Bottenmete Räka 050702 15.30
Braxen 6130 74 cm Marcus Johansson Hossmoån Bottenmete Majs 090913 15.10
Bäckröding 135 23 cm C-J Månsson Pakkojåkkå Flötmete Mask 110702
Faren 770 43 cm Marcus Thylén Sagån Flötmete Mask 990424 10.30
Färna 3548 63 Carl-Johan Månsson Emån, Hultsfreds kommun Bottenmete Bröd 050429 13.00
Glyskolja 115 25 Carl-Johan Månsson Gullmarsfjorden Bohuslän Bottenmete Räka 050828 12.15
Gräskarp 11100 97 cm Carl-Johan Månsson Vallgraven Vittskövle Flötmete Majs 000711 16.45
Gädda 16200 122 cm Joakim Thuresson Lödde å Flötmete Mört 020421 14.45
Gös 10150 96 cm Patrik Pihl Krön Ismete mört 090114 09.00
Harr 1790 56 cm C-J Månsson Harrokbäcken Spinn Vibrax 110630
Havskatt 5300   Ivan Karlsson Fladen, Varberg Pilkning Pilk 77
Havsöring 9997 97 cm Stig Cederteg Mörrumsån pool 4 Flugfiske Fluga 900920 19.30
Id 3075 59 cm C-J Månsson Österdalälven Bottenmete Brödkula 110705
Karp 21050 ?? cm Johan Nelson Färgsjön Bottenmete Boilie 20150606
Kolja 780 30 cm C-J Månsson Öresund Bottenmete Räka 121118
Lake 4675 73 cm Olov Segerhjelm Östersjön, Pataholm Bottenmete Fiskfilé 930214 19.40
Lax 12100 110 cm Christer Isberg Mörrumsån pool 4 Flugfiske Fluga 830929 17.45
Makrill 380 36 cm Carl-Johan Månsson Gullmarsfjorden Bohuslän Flötmete Staksill 060630 10.00
Mört 950 39 cm Christer Isberg Silverån, Hultsfred Flötmete Mask/majs 830724 19.45
Näbbgädda 530   Fredrik Nilsson Limhamn Spinnfiske HD-pirk 030509 14.30
Regnbåge 8150 76 Olof Segerhjelm Strömshult Flugfiske Streamer 051016 12.15
Ruda 2300 48 cm Carl-Johan Månsson Paviken, Gotland Flötmete Majs 950730 05.00
Röding 1150 47 Simon Björkman Marsijärvi, Gällivare Bottenmete Mask 060630 18.50
Rödspätta 830 40 Kim Börjesson Öresund, Disken Havsfiske Borstmask 050923 9.30
Rötsimpa 275 27 C-J Månsson Östersjön, Karlskrona skärgård Bottenmete Sill 140418 16.00
Sandskädda 290 29 Marcus Johansson Öresund, Disken Havsfiske Borstmask 061002 11.20
Sarv 1235 43 cm Carl-Johan Månsson Svartån, Älvestad Bottenmete Majs 960419 19.45
Sik 4010 67,5 cm Joakim Thuresson Skräbeån, Nymölla Flötmete Mask 991213 11.45
Sill 250 32 cm Peter Larsson Västervik Pilkning Lyskrok 820213 14.30
Skrubbskädda 720 38 Marcus Johansson Öresund Disken Bottenmete Borskmask 061002 12.00
Skärsnultra 120 21,5 Carl-Johan Månsson Gullmarsfjorden, Bohuslän Flötnmete Räka 060701 15.30
Stäm 200 29 cm C-J Månsson Dalälven Bottenmete Räka/maggot 130512
Sutare 4625 61 Kim Börjesson Antorpa sjö Halland Bottenmete Boilie 050527 10.00
Torsk 13200   Ari Hartikka Öresund, Helsingborg Pilkning Pilk/silver 0101xx
Vimma 1185 44 cm Andreas Svensson Testeboån, Gävle Bottenmete Räka 970508 19.10
Vitling 135   Carl-Johan Månsson Gullmars mynning Kristineberg Bottenmete Räka 051007 17.00
Ål 2725 108 cm Joakim Thuresson Emån, Vetlanda Bottenmete Mask 020615 01.14
Öring 2500   Anders Johansson Norrefors Flugfiske Streamer 810429 01.14