Resultatlista SM traditionellt mete 2007 Lag
Klass Herrsenior          
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 10 Norsjö SFK Jonsson Östen Västerbotten 8136 1
    Jonsson Annica      
    Björk Steve      
    Jonsson Harriet      
Lag 4 AFK Flugan Andersson  Göte Hälsingland 6288 2
    Nilsson Thomas      
    Hansson Hans-Erik      
    Hagström Leif      
Lag 3 Eskilstuna SF Svensson Jörgen Södermanland 5872 3
    Karlsson Kenneth      
    Hellqvist Robert      
    Schreckenbach Mikael      
Lag 15 Södertälje SFK Tillikainen Jorma Stockholm 5814 4
    Kosunen Matti      
    Kosunen Arto      
    Nevalainen Kari      
Lag 12 Skoghall SFK Nilsson Curt-Ove Värmland 5798 5
    Flyg Håkan      
    Bäckström Pär      
    Karlsson Torbjörn      
Lag 18 SFK Ycklaren Persson  Kent Gästrikland 5498 6
    Persson  Alf      
    Forsling Bengt      
    Forsling Lennart      
Lag 5 FK Fjällkroken Olsson Knut Dalarna 5053 7
    Olsson Sune      
    Olsson Johan      
    Martinsson Lars      
Lag 23 Sfk Forellen Gustavsson Adam Kronoberg 4767 8
    Gustavsson Göran      
    Pedersen Claes      
    Olsson Hans      
Lag 8 Katrineholm SF Helin Jarmo Södermanland 4705 9
    Taskinen Jari      
    Grane Robert      
    Thörner Ulf      
Lag 19 SFK Väst Danielsson Kenneth Värmland 4588 10
    Kristiansson Lennart      
    Fjeld Pål      
    Höglund Alf      
Lag 21 Ätradalens SFK Karlberg  Jörgen Halland 3844 11
    Karlberg  Lennart      
    Karlberg  Lena      
    Karlberg  Peter      
Lag 11 Silverfiskarna Andersson Joachim Västmanland 3740 12
    Olsson Stefan      
    Bengtsson C-J      
    Andersson Krister      
Lag 6 Gimo FFF Hägg Eilert Uppsala 3518 13
    Månsson Per      
    Eriksson Bo      
    Uf Tomas      
Lag 1 SFK Baltzar Almén Peter Östergötland 3296 14
    Emilsson Tommy      
    Fahlström Håkan      
    Wallman Ola      
Lag 7 FK Hällekroken Pirttijärvi Pertti Örebro 3254 15
    Wiker Lars      
    Georgsson Göran      
    Carlsson Greger      
Lag 17 Vrångfalls AFK Sundberg  Bertil Kalmar 3070 16
    Hollstenius Micael      
    Karlsson Roland      
    Milton Anders      
Lag 2 FK Braxen Kruus Göran  Södra Älvsborg 2717 17
    Löfgren  Emil      
    Riikonen Jouke      
    Tidesjö Svante      
Lag 14 Söderhamns TF Rudberg Kent Hälsingland 2696 18
    Brandås Bengt-Ove      
    Högman Joakim      
    Burman Per Arne      
Lag 9 Nissafors SFK Larsson Robin Jönköping 2474 19
    Larsson Göran      
    Svensson Mikael      
    Klerestig Ronald      
Lag 22 Öbacka SFK Backlund  Ulf Västernorrland 2301 20
    Jonsson Patrik      
    Nyman Ola      
    Lundgren Jan-Erik      
Lag 20 Wicanders SFK Andersson Robert Norra Älvsborg 2227 21
    Björk Birgitta      
    Andersson Ingemar      
    Olofsson Bernt-Åke      
Lag 16 FK Ulriksforsarna Persson Leif Jämtland/Härje 1920 22
    Gahlin Kent      
    Tengerström Örjan      
    Englund Harriet      
Lag 13 Sportfiskarna Karlskrona Engström Christer Blekinge Karlskr 1335 23
    Engström Emil      
    Eriksson Markus      
    Jonsson Johan      
Klass Herrveteraner        
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 16 Sfk Forellen Karlsson Rolf Kronoberg 10030 1
    Karlsson Anders      
    Johansson Ove      
    Olsson Mats      
Lag 14 Södertälje SFK Torstensson Per-Olof Stockholm 8690 2
    Lundström Åke      
    Olsson Björn      
    Jonsson Tord      
Lag 3 Gnesta SFK Elveberg Kurt Södermanland 7046 3
    Andersson Roger      
    Bodin Ove      
    Andersson Jan G      
Lag 1 Finspångs SFK Snabb Anders Östergötland 6874 4
    Steiner Sven-Erik      
    Gillberg Anders      
    Gustavsson Rolf      
Lag 8 Norsjö SFK Ögren Åke Västerbotten 6534 5
    Björk Tommy      
    Öhgren Staffan      
    Forsell Leif      
Lag 4 FK Hällekroken Lewau Bo Örebro 6438 6
    Wiker Lennart      
    Kymäläinen Raimo      
    Eriksson Arne      
Lag 11 SFK Storfiskarna Forsberg Lennart Västernorrland 6254 7
    Liv Mats      
    Byström Arne      
    Westman Johnny      
Lag 2 AFK Flugan Stockhaus Leif Hälsingland 5406 8
    Olnils Erik      
    Helmersson Tore      
    Helmersson Anna-Greta      
Lag 15 FK Ulriksforsarna Lindfors Bernt Jämtland/Härje 5276 9
    Blomqvist Unto      
    Olofsson Allan      
    Wahlström Olle      
Lag 12 Sturefiskarna Karlsson Leif Västmanland 4720 10
    Tuominen Börje      
    Jansson Håkan      
    Berglind Ingvar      
Lag 9 FK Skinnkroken Joelsson Rolf Dalarna 4628 11
    Joelsson Arne      
    Andersson Roland      
    Johansson Hans-Erik      
Lag 7 SFK Kroken Svensson  Arnold Kalmar 4546 12
    Carlsson Roger      
    Hillström Bo      
    Johansson Åke      
Lag 13 Sågkrokens SFK Sjöstrand Tommy Gästrikland 4130 13
    Sjöstrand Roger      
    Lundberg Gert      
    Bergman Åke      
Lag 5 Jönköping SF Florin Berno Jönköping 3930 14
    Ottosson Alvar      
    Eriksson Roland      
    Lantos Istvan      
Lag 10 Skövde AFK Walfridsson Bror Skaraborg 3700 15
    Hallin Yvonne      
    Hallin Karl-Axel      
    Wik Bertil      
Lag 6 Jössefiskarna Björn Inge Värmland 2808 16
    Magnusson Hasse      
    Jarebo Jan-olov      
    Karlsson Roger      
Klass Äldre Herrveteraner          
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 15 FK Venjansfirren Olsson Ingvar Dalarna 6330 1
    Eriksson Bengt      
    Johansson Sven-Erik      
    Mattsson Gunnar      
Lag 9 Katrineholm SF Elofsson Olle Södermanland 5726 2
    Eriksson Tore      
    Lindstrand P-O      
    Eriksson L-G      
Lag 8 Jössefiskarna Pettersson Åke Värmland 2936 3
    Johansson Kurt      
    Lundell Leif      
    Björn John      
Lag 14 Södertälje SFK Nevalainen Olavi Stockholm 2672 4
    Nyman Jorma      
    Pettersson  Kurt      
    Gustavsson Karl-Åke      
Lag 13 Söderhamns TF Hall Gösta Hälsingland 2608 5
    Persson Bernt      
    Sandberg Lennart      
    Eriksson Sigvard      
Lag 10 SFK Kroken Ilvonen Pentti Kalmar 2020 6
    Skirby Lars      
    Karlsson Rune      
    Ahlgren Arne      
Lag 11 Nissafors SFK Larsson  Harry Jönköping 1946 7
    Svensson Sune      
    Svensson Evert      
    Andersson Allan      
Lag 6 Fellingsbro SFK Laasanen Toivo Örebro 1780 8
    Stäring Håkan      
    Snaula Niilo      
    Åhlander Stig      
Lag 1 SFK Baltzar Oscarsson Birger Östergötland 1286 9
    Kaliff Sören      
    Uhno Bertil      
    Stolt Göran      
Lag 7 Guldkrokens AFK Jonsson Gert Gästrikland 1256 10
    Westling Örjan      
    Boström Olle      
    Dalborg  Torbjörn      
Lag 17 Afk Borren Mattsson Arne Kronoberg 1136 11
    Olofsson Rune      
    Karlsson Allan      
    Möller Nils      
Lag 4 Eskilstuna SF Svartberg Hasse Södermanland 1084 12
    Hellqvist Evert      
    Nordmark Kjell      
    Rundblad Börje      
Lag 5 Fagersta AFK Nyman  Lars Västmanland 890 13
    Kestilä Veikko      
    Andersson Ulf      
    Sergejeff Mauri      
Lag 12 Sundsjöfiskarna Zakrisson Gösta Jämtland/Härje 744 14
    Andersson Allan      
    Lautamäki Heikki      
    Sundell Ove      
Lag 2 FK Braxen Stavemo Rolf Södra Älvsborg 632 15
    Svensson Sivert      
    Pöyhönen Erkki      
    Augustsson Åke      
Lag 3 Enköpings AF Berglund Karl-Axel Uppsala 0 16
    Lindström Lennart      
    Jobacker Bertil      
    Berglund kerstin      
Lag 16 Öbacka SFK Carlström Olle Västernorrland 0 17
    Falk Lars      
    Hedberg Lars      
    Juntikka Herbert      
Klass Äldre Herrjunior          
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 5 FK Ulriksforsarna Karlsson Petter Jämtland/Härje 19225 1
    Jonsson Josefh      
    Magnusson Johan      
    Karlsson Agnes      
Lag 3 FK Skinnkroken Isaksson Viktor Dalarna 10928 2
    Björk Martin      
    Haga Robin      
    Halvarsson Anna      
Lag 7 Wicanders Sfk Sutinen Martin Norra Älvsborg 9868 3
    Jensen Andreas      
    Mähl  Johan      
    Norrman Robin      
Lag 6 SFK Älvkroken Enström Marcus Dalarna 8735 4
    Ersbjörs Jesper      
    Lundberg Jesper      
    Larsson Erik      
Lag 2 Gullringens SFK Hjelte Peter Kalmar 6750 5
    Rosell Jimmy      
    Hesselgård Mats      
    Hjelte Fredrik      
Lag 1 Forserum SFK Back Jonas Jönköping 6364 6
    Johansson Andreas      
    Ludvigsson Henrik      
    Rydh Johan      
Lag 4 Skövde AFK Hallin Viktor Skaraborg 4814 7
    Svensson  Albin      
    Vakant Vakant      
    Vakant Vakant      
Lag 8 Sfk Firren Widell Oskar Kronoberg 3010 8
    Ingvarsson Linus      
    Ingvarsson Adam      
    Widell Erik      
Klass Yngre Herrjunior        
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 6 Nässjö SFK Yrjälä Emil Jönköping 13114 1
    Johansson Andreas      
    Johansson Tobias      
    Sköld Andreas      
Lag 2 Degerfors AFK Pistol Emil Örebro 11210 2
    Lundberg Marcus      
    Lundberg Joakim      
    Larsson Dennis      
Lag 10 Vrångfalls AFK Milton Simon Kalmar 10974 3
    Zeilon Tobias      
    Sundberg Tommy      
    Sundberg Evelina      
Lag 7 Skoghall SFK Nilsson Christoffer Värmland 9996 4
    Lindèn  Stefan      
    Bäckström Jakob      
    Flyg Alexander      
Lag 1 Aneby SFK Berg Sebastian Jönköping 9856 5
    Maikkula Anton      
    Bulow Simon      
    Kämpe Emil      
Lag 5 Lingheds SFK Brandt Martin Dalarna 8918 6
    Eriksson Patrik      
    Englund Robert      
    Janers Martin      
Lag 9 SFK Trekroken Nilsson Gustav Värmland 8222 7
    Nilsson Simon      
    Rantala Christian      
    Lennartsson Emil      
Lag 8 Tenhult SFK Turesson Anton Jönköping 7464 8
    Fransson Adam      
    Svensson Jakob      
    Preducic Kim      
Lag 11 Sfk Firren Ingvarsson Viktor Kronoberg 7106 9
    Jeanson Alexander      
    Jeanson Evelina      
    Jönsson Viktor      
Lag 4 Spinnaren Järpås Olsson Robin Skaraborg 2752 10
    Olsson Andreas      
    Olsson Emma      
    Vakant Vakant      
Lag 3 Lidköpings SFK Leijon Albin Skaraborg 0 11
    Leijon Matilda      
    Vakant Vakant      
    Vakant Vakant      
Klass Damsenior          
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 13 SFK Ycklaren Lagerström Marie Gästrikland 4200 1
    Kalliokoski Doris      
    Forsling Ingrid      
    Larsson Sirkka      
Lag 2 FK Fjällkroken Martinsson Mona Dalarna 3576 2
    Olsson Matilda      
    Olsson Mari      
    Johansson Maj      
Lag 5 FK Hällekroken Pirttijärvi Anna-Carin Örebro 3568 3
    Eriksson Berit      
    Malmkvist Gullan      
    Lewau Ulla      
Lag 12 Trosa AFK Lundgren Gunilla Södermanland 3378 4
    Lidman Ulla      
    Lundqvist Siv      
    Johansson Monika      
Lag 14 SFK Wasa Lindgren Britt Värmland 3200 5
    Jarmuszewski Sylvia      
    Eriksson Anna-Karin      
    Haapamäki Frances      
Lag 16 Sfk Forellen Karlsson Gunnel Kronoberg 2736 6
    Ahl Ingrid      
    Laine Laila      
    Maritzon AnnBritt      
Lag 3 Gimo FFF Skoog Annika Uppsala 2366 7
    Skoog Heddy      
    Hägg Ingeborg      
    Månsson Britt-Mari      
Lag 7 SFK Larkado Arkefjord Solveig Östergötland 2356 8
    Adolfsson Solveig      
    Larsson Irene      
    Larsson Gun      
Lag 4 Gullringens SFK Skirby Catharina Kalmar 2164 9
    Hjelte Gun-Inger      
    Stridh Margaretha      
    Tomasson May      
Lag 11 Tenhult SFK Bloom  Britt Jönköping 2148 10
    Karlsson Sonja      
    Johansson Lilian      
    Andersson Susanne      
Lag 6 Köpings SFK Filipsson Magdalena Västmanland 1572 11
    Andersson Barbro      
    Forslund Eva      
    Bengtsson Gunilla      
Lag 1 Enångers FK Sundin Monica Hälsingland 1542 12
    Eriksson Hilkka      
    Jonsson Anna      
    Andersson Kristina      
Lag 8 Norsjö SFK Forsell Eva Västerbotten 1402 13
    Ögren Gunilla      
    Åsèn Kerstin      
    Öhgren Maj-Lis      
Lag 10 Södertälje SFK Olsson Sonja Stockholm 1298 14
    Rytterlund Monika      
    Lundström Jane      
    Nevalainen Maja      
Lag 9 Sundsjöfiskarna Gidhammar Siv Jämtland/Härje 1276 15
    Magnusson Marie      
    Persson Karin      
    Nilsson Katalina      
Lag 15 Öbacka SFK Backlund Berit Västernorrland 1076 16
    Jansson Carina      
    Johansson Kicki      
    Lundgren Ingegerd      
Klass Damveteraner          
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 10 Söderhamns TF Mattsson Kerstin Hälsingland 4942 1
    Skoglund Yvonne      
    Stenberg Maj      
    Pettersson Inger      
Lag 1 Atletfiskarna Andersson Mai Britte Västmanland 3604 2
    Mylläri Irja      
    Johansson Kerstin      
    Riihimäki Eila      
Lag 3 Eskilstuna SF Svartberg Majbritt Södermanland 3054 3
    Rundblad Marianne      
    Hellqvist Lindis      
    Åström Gun-Britt      
Lag 8 Ljungsbro SFF Ljungholm Vera Östergötland 2612 4
    Kindberg Anita      
    Hallberg Siv      
    Målhammar Ewa      
Lag 9 Sundsjöfiskarna Nilsson Gunnel Jämtland/Härje 2612 5
    Jonsson Ellen      
    Zakrisson Britt      
    Göransson Kerstin      
Lag 6 Guldkrokens AFK Jonsson Maj-Britt Gästrikland 2320 6
    Westling Inga      
    Söderström Lola      
    Munther Doothy      
Lag 11 Södertälje SFK Nevalainen Terttu Stockholm 1706 7
    Jonsson Arnevi      
    Gustavsson Gun      
    Ljungström Lisbet      
Lag 12 Åmotfors AFK Andersson Marianne Värmland 1560 8
    Andersson Gerd      
    Lövgren Marita      
    Larsson Gittan      
Lag 7 SFK Kroken Skirby Inger Kalmar 1266 9
    Svensson Rose-Marie      
    Karlsson Inger      
    Englund Gun      
Lag 4 FK Fjällkroken Olsson Eivor Dalarna 1178 10
    Johansson Gunhild      
    Johansson Karin      
    Kjellberg Anna-marie      
Lag 5 Frövi SFK Helsing  Karin Örebro 572 11
    Nilsson Inger      
    Andersson Barbro      
    Grönberg Ingrid      
Lag 2 FK Braxen Andersson Lejla Södra Älvsborg 466 12
    Litzell Sinikka      
    Augustsson Britt      
    Vakant Vakant      
Klass Äldre Damveteran        
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 4 Katrineholm Johansson Sara Södermanland 2236 1
    Forsman Britta      
    Gustavsson Svea      
    Åhlund Lilian      
Lag 5 SMAFF Olsson Solveig Jönköping 1948 2
    Göransson Lisbeth      
    Teiland Berit      
    Vakant Vakant      
Lag 6 SFK Storfiskarna Jonsson  Gully Västernorrland 1382 3
    Liv Ebba      
    Norberg Gun-Lis      
    Östman Vivi      
Lag 7 Sfk Fenan Nordström Lisbeth Kronoberg 1312 4
    Svensson Sonia      
    Olofsson Ursula      
    Ohlsson Rut      
Lag 1 Atletfiskarna Lindstedt Barbro Västmanland 678 5
    Ehnlund Pirjo      
    Eriksson Anna      
    Danielsson Kicki      
Lag 3 Pekingfiskarna Sonelin Gun Östergötland 562 6
    Hildorsson Doris      
    Wikström Elsa      
    Fastlund Barbro      
Lag 2 Borlänge SFK Bergkvist Annie Dalarna 406 7
    Pehkola Hilkka      
    Jernberg Viveka      
    Andersson Birgitta      
Klass Äldre Damjunior        
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 1 Degerfors AFK Arkefjord Emma Örebro 9993 1
    Johansson Susanna      
    Wallin Anna-Karin      
    Forsberg Emma      
             
Lag 2 SFK Trekroken Wallgren Anna Värmland 5106 2
    Englund Alva      
    Hallström Sissel      
    Vakant Vakant      
Klass Yngre Damjunior        
  Klubb Efternamn Namn Distrikt Vikt Placering
Lag 1 Aneby SFK Göransson Sara Jönköping 601 1
    Olsson Kathrine      
    Löfqvist Alexandra      
    Norèn Lisa      
             
Lag 2 FK Hällekroken Pirttijärvi Linda Örebro 554 2
    Wiker Beatrice      
    Wiker Jennifer      
    Vakant Vakant      
             
Lag 3 FK Skinnkroken Wilhelmsson Jessica Dalarna 338 3
    Wilhelmsson Angelica      
    Einarsson Sabina      
    Gunnarsson Ida