Sammanställning SM mormyska 18 - 19 februari 2006
Arrangör: SFK Kroken Hultsfred
Kvalificerade till landslaget
Tävl.pass 1 Tävl.pass 2 Tävl.pass 3 Slutresultat
Nr Klass Namn Förening Distrikt vikt poäng vikt poäng vikt poäng vikt poäng Plac.
22 HS Hans-Erik Kristoffersson SFK Bottennappet Västerbotten 1468 8 1714 4 4395 10 7577 22 1
77 DS Gunilla Turdell Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 976 23 2078 2 6040 5 9094 30 2
17 HS Tomas Axelsson Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 2052 4 700 23 5595 6 8347 33 3
25 HS Kjell-Åke Jonsson Fjällkroken Dalarna 1126 14 606 29 8025 1 9757 44 4
36 HS Emil Brogren Älvkroken Värmland 1646 6 548 36 6050 4 8244 46 5
20 HS Christer Jakobsson Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 1110 15 832 19 3360 17 5302 51 6
42 HV Brunolf Fält Minkarna Norrbotten 1052 19 1128 9 2805 23 4985 51 7
19 HS Mats-Arne Axelsson Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 1082 16 722 22 3515 14 5319 52 8
31 HS Andreas Wetterhall Enskede SFK Stockholm 1210 13 1400 6 1792 42 4402 61 9
34 HS Arto Jumisko Södertälje SFK Stockholm 2492 2 538 39 2580 27 5610 68 10
67 HV Bengt-Ove Boman Södertälje SFK Stockholm 688 39 638 26 5565 7 6891 72 11
18 HS Mats Westling Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 776 33 816 20 3060 19 4652 72 12
15 HS Tomas Andersson SFK Ycklaren Gästrikland 802 30 580 32 4025 13 5407 75 13
75 DS Ulla Lindman Katrineholms SF Södermanland 542 59 884 15 6060 3 7486 77 14
32 HS Lars Sundberg Enskede SFK Stockholm 510 64 978 12 6335 2 7823 78 15
48 HV Lauri Halsinaho Katrineholms SF Södermanland 940 25 468 46 4495 9 5903 80 16
33 HS Putte Karlsson Enskede SFK Stockholm 886 27 514 41 4265 12 5665 80 17
4 HS Bengt Degerhäll SFK Luleå Norrbotten 1378 11 650 25 1748 46 3776 82 18
61 HV Bo Norrström Tunabygden Dalarna 748 34 1244 8 1770 44 3762 86 19
52 HV Percy Bristam Trosa AFK Södermanland 918 26 624 27 2140 34 3682 87 20
62 HV Åke Persson Leksandsfirren Dalarna 1020 22 490 42 2730 24 4240 88 21
7 HS Johan Axelsson Trosa AFK Södermanland 674 40 3360 1 1716 49 5750 90 22
63 HV Ander Jansson Fjällkroken Dalarna 560 55 912 13 2875 22 4347 90 23
35 HS Ove Eriksson Solstadsfiskarna Värmland 1060 18 488 43 2174 33 3722 94 24
59 HV Staffan Henriksson Sportfiskarna Jämtland/Härjedalen 2505 1 670 24 956 72 4131 97 25
57 HV Elver Mellgren Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 384 74 880 16 4585 8 5849 98 26
78 DS Merja Ahola FK Ulriksforsarna Jämtland/Härjedalen 438 69 1000 11 2960 20 4398 100 27
9 HS Hans Östenholm Trosa AFK Södermanland 1038 21 540 38 1774 43 3352 102 28
14 HS Markko Kalliokoski SFK Ycklaren Gästrikland 390 72 1010 10 2955 21 4355 103 29
24 HS Peter Amundsson Tunabygden Dalarna 1076 17 290 60 2470 28 3836 105 30
73 DS Hanna Lindblom Minkarna Norrbotten 534 60 1256 7 2006 38 3796 105 31
37 HS Svein Kristiansson Älvkroken Värmland 1284 12 166 79 3345 18 4795 109 32
96 DV Gunilla Bäckius Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 802 31 260 63 3375 16 4437 110 33
43 HV Olav Larsson Minkarna Norrbotten 846 28 548 37 1732 48 3126 113 34
30 HS Janne Johansson SFK Storfiskarna Västernorrland 1412 10 392 52 1504 55 3308 117 35
21 HS Lars Westlund Svegs SFK Jämtland/Härjedalen 2420 3 420 50 1174 65 4014 118 36
27 HS Sture Linder Triana Västernorrland 440 68 898 14 2118 36 3456 118 37
69 HV Kalle Karlsson Enskede SFK Stockholm 732 36 412 51 2245 31 3389 118 38
23 HS Folke Andersson Tunabygden Dalarna 548 57 272 62 4380 11 5200 130 39
79 DS Kamilla Einarsson Skinnkroken Dalarna 544 58 472 45 2372 29 3388 132 40
26 HS Hans Borgström Triana Västernorrland 1498 7 66 91 2128 35 3692 133 41
86 DV Laila Fält Minkarna Norrbotten 534 61 576 33 1862 41 2972 135 42
47 HV P-O Lindstrand Katrineholms SF Södermanland 638 45 866 17 844 74 2348 136 43
28 HS Kenneth Byström FVF Öringen Västernorrland 786 32 72 90 3405 15 4263 137 44
65 HV Sture Wallin SFF Stenbiten Västernorrland 1046 20 52 92 2675 26 3773 138 45
45 HV Tage Nyberg SFK Luleå Norrbotten 622 47 326 59 2180 32 3128 138 46
10 HS Rolf Taskinen Gnesta SFK Södermanland 386 73 1628 5 1176 64 3190 142 47
49 HV Ulf Thörner Katrineholms SF Södermanland 530 62 1914 3 738 79 3182 144 48
80 DS Yvonne Pettersson FVF Öringen Västernorrland 590 49 610 28 1032 70 2232 147 49
53 HV Harry Tällö Trosa AFK Södermanland 434 70 572 34 1752 45 2758 149 50
76 DS Doris Kalliokoski SFK Ycklaren Gästrikland 1414 9 178 77 1102 66 2694 152 51
70 HV Arne Hellman Enskede SFK Stockholm 832 29 342 55 1058 68 2232 152 52
66 HV Bo Lund SFF Stenbiten Västernorrland 234 80 846 18 1458 57 2538 155 53
29 HS Bo Pettersson FVF Öringen Västernorrland 1790 5 188 71 620 83 2598 159 54
88 DV Siv Lundkvist Trosa AFK Södermanland 308 76 444 48 2096 37 2848 161 55
2 HS Håkan Dahlström Stångådalens SFK Kalmar 564 54 136 83 2700 25 3400 162 56
46 HV Rolf Drugge SFK Haparanda Norrbotten 658 42 182 73 1692 50 2532 165 57
87 DV Doris Nyberg SFK Luleå Norrbotten 586 50 328 57 1384 58 2298 165 58
97 DV Mona Pettersson FK Ulriksforsarna Jämtland/Härjedalen 636 46 208 69 1660 51 2504 166 59
5 HS Hannu Rounala SFF Boden Norrbotten 488 65 180 76 2304 30 2972 171 60
56 HV Gert Henningsson Olofstöms SFK Blekinge 218 82 586 31 1276 60 2080 173 61
68 HV Bertil Larsson Enskede SFK Stockholm 246 79 572 35 1182 62 2000 176 62
16 HS Olavi Ahola FK Ulriksforsarna Jämtland/Härjedalen 568 53 422 49 802 76 1792 178 63
74 DS Helena Halsinaho Katrineholms SF Södermanland 206 84 332 56 1952 39 2490 179 64
82 DV Inger Skirby SFK Kroken Kalmar 654 44 128 84 1586 52 2368 180 65
91 DV Lola Söderström AFK Guldkroken Gästrikland 214 83 482 44 1562 53 2258 180 66
38 HV Bertil Svärdvik Stångådalens SFK Kalmar 718 37 246 65 754 78 1718 180 67  
6 HS Erik Karlsson Trosa AFK Södermanland 964 24 248 64 80 93 1292 181 68
50 HV Per Lundgren Trosa AFK Södermanland 664 41 288 61 700 81 1652 183 69
41 HV Kjell Nordmark SFK Kroken Kalmar 690 38 326 58 434 87 1450 183 70
54 HV Sven Bergenstrand Olofstöms SFK Blekinge 190 86 744 21 548 84 1482 191 71
3 HS Greger Lindblom Minkarna Norrbotten 732 35 82 88 1040 69 1854 192 72
92 DV Britta Ivansson Skinnkroken Dalarna 222 81 602 30 476 85 1300 196 73
84 DV Rose-Marie Svensson SFK Kroken Kalmar 598 48 176 78 956 73 1730 199 74
51 HV Stig Eriksson Trosa AFK Södermanland 292 77 536 40 632 82 1460 199 75
83 DV Inger W Björnestad SFK Kroken Kalmar 656 43 146 82 844 75 1646 200 76
89 DV Gunilla Lundgren Trosa AFK Södermanland 556 56 372 53 168 91 1096 200 77
71 HV Ture Lindberg Enskede SFK Stockholm 570 52 118 86 1182 63 1870 201 78
94 DV Gerd Lundh SFF Stenbiten Västernorrland 318 75 182 74 1534 54 2034 203 79
64 HV Lars Holmberg Triana Västernorrland 472 66 0 95 1734 47 2206 208 80
13 HS Bo Albin Olofstöms SFK Blekinge 192 85 240 67 1500 56 1932 208 81
93 DV Britten Thoor Tunabygden Dalarna 470 67 216 68 776 77 1462 212 82
85 DV Britt Larsson Minkarna Norrbotten 396 71 148 81 1184 61 1728 213 83
58 HV Unto Blomqvist FK Ulriksforsarna Jämtland/Härjedalen 104 91 464 47 720 80 1288 218 84
72 HV Hans Thorell Enskede SFK Stockholm 162 87 244 66 1090 67 1496 220 85
81 DS Marga Kjellman SFK Storfiskarna Västernorrland 516 63 184 72 446 86 1146 221 86
12 HS Zeljko Kelenc Olofstöms SFK Blekinge 144 88 182 75 1362 59 1688 222 87
95 DV Ann-Marie Blomqvist FK Ulriksforsarna Jämtland/Härjedalen 56 95 42 93 1876 40 1974 228 88
1 HS Fredrik Ankarberg Stångådalens SFK Kalmar 570 51 100 87 0 95 670 233 89
55 HV Erkki Laaksonen Olofstöms SFK Blekinge 64 94 354 54 320 89 738 237 90
106 HS Sammy Möckelstrand Karlskoga AFK Örebro 264 78 200 70 0 94 464 242 91
11 HS Magnus Hägglund Olofstöms SFK Blekinge 76 93 82 89 1002 71 1160 253 92
8 HS Stefan Eriksson Trosa AFK Södermanland 142 89 126 85 310 90 578 264 93
40 HV Åke Johansson SFK Kroken Kalmar 86 92 164 80 98 92 348 264 94
39 HV Arnold Svensson SFK Kroken Kalmar 138 90 36 94 392 88 566 272 95